Kultura ma głos

Kultura ma głos

obrazek

„Kultura ma głos” to wyjątkowy program Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, mający na celu docieranie z wiadomościami kulturalnymi z miasta i okolic do mieszkańców Radomska.
Prowadzący: Krzysztof Zygma, Jolanta Dąbrowska Realizacja: Mirosław Zawadzki Montaż: Sebastian Pierzchalski
Strona www.kulturamaglos.pl oraz audycja radiowa „Kultura ma głos” zrealizowane zostały w ramach zadania „Kultura ma głos” – program „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

obrazek
Dziś 50 , jubileuszowy odcinek programu Kultura ma głos. Cóż. Wydawało nam się, że będziemy świętować zupełnie inaczej, tymczasem znów musieliśmy założyć naszemu wioślarzowi maseczkę. Mamy jednak ogromną nadzieję, że 100 wydanie poprowadzimy już w zupełnie innych okolicznościach. A dziś? Trochę powspominamy. Spojrzymy w przyszłość i porozmawiamy z pewną wyjątkową radomszczanką.
Dziś „przeżyjmy to jeszcze raz” czyli krótkie podsumowanie Różewicz Open Festiwal. Posłuchajcie
Dziś w programie duuużo o Różewicz Open Festiwal Online. Zapraszamy
 
 
 
 

Dziś niezwykle filmowy program. Podsumujemy Dni Kina, porozmawiamy o tym co w najbliższych dniach na naszym ekranie. Wyjątkowi goście, ciekawe rozmowy. Posłuchajcie

Z Martą Renik wędrujemy szlakiem mapy pamięci i zatrzymujemy się w miejscach, którym patronują osoby związane z naszym miastem. Zaglądamy do kronik MDK. Zagra dla nas Radomszczańska Kapela Podwórkowa. A kto jeszcze nie oglądał Klubu Podróżnika z Marcinem Kwartą, może nadrobić te zaległości.

Trwają Europejskie Dni Dziedzictwa, dzisiejszy program w znacznej części poświęcony jest temu wydarzeniu. Spotykamy się w 17 września. To tragiczna data w historii Polski. O jej znaczeniu rozmawiamy z historykiem, Radosławem Bartnikiem. Opowiemy też, co wydarzyło się już w MDK podczas tegorocznych EDD. Zagra zespół Forsal. 

A imię jego czterdzieści i cztery…jak pisał klasyk. Nie o imieniu jednak mowa. Ale o 44 odcinku programu Kultura ma głos. Zapraszamy na „Opowieści małej gwiazdeczki” – szczegóły w audycji. Opowiemy tez o filmie Mulan, a naszymi muzycznymi gośćmi będą Pola Chobot i Adam Baran. Słuchajcie

Czy wiecie, że w filmie „Zieja” zagrali radomszczanie? I to w jakich rolach, ale to nie wszystkie niespodzianki. Opowiemy też o konkursach, bo już w najbliższą sobotę w naszej sali kameralnej eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Poza tym muzyka i duuużo kulturalnych zapowiedzi.

Miejski Dom Kultury w Radomsku i Orkiestra Dęta Expresja zapraszają na wyjątkowy koncert online z udziałem znanych muzyków.

Trochę o kinie, koncertach online oraz projekcie „Onkoprzestrzeń Kreatywna”. Oglądamy.

W programie „Kultura ma głos” m.in. o koncertach, które były, o koncertach, które będą, o kinie samochodowym. I rozmowa z gościem – Pauliną Grabowską – Naczelnikiem Wydziału Informacji i Promocji Miasta. A o czym rozmawialiśmy? Posłuchaj.

Najnowszy odcinek Kultura ma Głos. Posłuchamy o trwających warsztatach w Miejskim Domu Kultury w Radomsku a muzycznie Karolina Sambor.
Dziś oddajemy mikrofony naszym młodym przyjaciołom, którzy przez cały lipiec uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich. Posłuchajcie co dla nas przygotowali.
 
 
 
 

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego koncertu podopiecznych Violetty Ojrzyńskiej – dyrektora Gminnego Ośrodka w Gidlach

Dziś niezwykle muzyczny program. Wśród gości Maciej Salski, dyrygent Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki i Violetta Ojrzyńska dyrektor Gminnego Ośrodka w Gidlach i szefowa działającego tam Studia Piosenki. Poza tym zaproszenie do Kina „Pasja”, wakacyjny rozkład jazdy i tajemniczy pan lektor. Do usłyszenia.

W kolejnym odcinku naszego programu dużo o ekologii, poza tym rozwiązujemy zagadkę czym jest „Biuro podróży wewnętrznej”. Nie zabraknie zapowiedzi wakacyjnych wydarzeń kulturalnych i sportowych, które organizowane są w naszym mieście. Zagra OverPoject. Posłuchajcie

Ale ciekawy odcinek nam wyszedł. O swojej wielkiej podróży do Chin opowiada Marta Rajtarska. Jest też mocne muzyczne uderzenie, o fascynacjach bleack metalem mówi Tadeusz „TaDeus” Studniarczyk. Na co warto wybrać się do kina poleca szefowa kina „Pasja” Marta Renik, a o propozycjach na wakacje dla najmłodszych i wyjątkowych warsztatach plastycznych opowiada instruktor MDK Joanna Sroczyńska. 

W naszym programie dziś sporo o wakacjach. O lecie w Radomsku rozmawiamy z Małgorzatą Krupską, naczelnikiem wydziału Edukacji i Kultury w radomszczańskim urzędzie miasta. Zobaczymy co dla starszych i młodszych przygotowały nasze placówki sportowe i kulturalne. Otwieramy nowy kącik, chcemy pomagać…Zagra zespół AFT 2. Nie zabraknie rozmowy z muzykami.

Nasz pierwszy wakacyjny odcinek. Ale nie zwalniamy…i tak z Sebastianem Pierzchalskim porozmawiamy o Biegu Rzeźnika, Marcin Kwarta opowie nam co tam słychać w fundacji Fotopozytyw.

Dziś w programie: o Nocy Kupały i Nocy Świętojańskiej porozmawiamy z Karoliną Mysłek miłośniczką kultury słowiańskiej, o przeprawie (w szczytnym celu) przez Wisłę opowie Paweł Kałdoński. Zagra Over Projekt. Zajrzymy do najstarszych kronik MDK i do kina Pasja. Nie zabraknie naszego tajemniczego lektora. Posłuchajcie…

Dziś w programie porozmawiamy z Danutą i Krzysztofem Horoszkiewiczami czyli zajrzymy do naszych Moniuszkowców. Naszym gościem będzie też Elżbieta Stępień czyli słów parę o książkach, ze szczególnym wskazaniem tych dla dzieci. Dłuższą chwilę poświęcimy naszemu projektowi „Kultura ma głos” i dofinansowaniu w ramach programu „Kultura w sieci”. 

Zapraszamy na wyjątkowe wydanie programu Kultura ma Głos. Audycja tym razem poświęcona jest ARTRZE- e czyli przeglądowi twórczości radomszczańskich artystów. W programie m.in. wirtualne otwarcie trzech ekspozycji, w Muzeum Regionalnym, w Miejskiej Bibliotece Publicznej i oczywiście tej prezentowanej w Miejskim Domu Kultury. 

Dziś w programie bardzo kulturalne rozmowy z dyrektorami: biblioteki, muzeum i mdk. Zaprosimy też do kina. A na koniec dooobry blues. Posłuchajcie 

Witamy się z Państwem po krótkiej przerwie 🙂 Dziś w programie krótkie podsumowanie tego co za nami, ale też spojrzenie w przyszłość. Przypominamy, że od dziś Kultura ma Głos  zawsze w czwartki o 18.00.

Zaczniemy naszą audycję w MDKClub Cafe, później zaprosimy do kina samochodowego. Finał programu na scenie sali widowiskowej, gdzie rozpoczynają się przygotowania wyjątkowego koncertu, który organizujemy wspólnie ze szkołą muzyczną.

Dziś program niezwykły. Porwiemy was do tańca. Samba z Katarzyną i Dawidem Fiszerami….i tango z Panem Lektorem. Muzycznie przeniesiemy się do Grocholic. W kinie o filmach muzycznych…

Kultura ma Głos! Ekipa na stanowiskach 🙂 Dziś w programie wyjedziemy trochę w powiat (z Arkadiuszem Szczegodzińskim), porozmawiamy też o dniach otwartych w szkołach ( to z Mateuszem Patalanem)

Dziś w programie Kultura na Głos duuużo radości 🙂 Słyszymy się o godz. 18.00. I tak np. rozmowa z Waldemarem Sobczykiem, szefem fundacji Promień Radości. O Klubie Plastyka porozmawiamy z Ewą Margas – Cyganek.
Dziś specjalne wydanie audycji Kultura ma Głos, w całości poświęcone życiu Jana Pawła II w setną rocznicę urodzin Papieża – Polaka. Do usłyszenia o godz. 18.00. Dziękujemy za udostępnienie archiwalnych zdjęć Muzeum Regionalnemu im. Stanisława Sankowskiego.
Dziś w programie m.in pogaworzymy sobie z Agnieszką Michalską dyrektor radomszczańskiej szkoły muzycznej. Będą też ćwiczenia… fizyczne i językowe
Wyszła nam bardzo kobieca audycja 🙂 Porozmawiamy z Pauliną Grabowską, naczelnikiem Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta Radomska, później herbatka z Danutą Zawadzką w Teatrze Źródło, kącik kinowy i Marta Renik. Będzie też słów kilka od naszego lektora i bardzo młoda muzyczna niespodzianka