Kultura ma głos

Kultura ma głos

obrazek

„Kultura ma głos” to wyjątkowy program Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, mający na celu docieranie z wiadomościami kulturalnymi z miasta i okolic do mieszkańców Radomska.
Prowadzący: Krzysztof Zygma, Jolanta Dąbrowska Realizacja: Mirosław Zawadzki Montaż: Sebastian Pierzchalski
Strona www.kulturamaglos.pl oraz audycja radiowa „Kultura ma głos” zrealizowane zostały w ramach zadania „Kultura ma głos” – program „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

obrazek
#

Odcinek 75

Dziś rozmawiamy o finansach, konkursie im. Tadeusza Różewicza i pomaganiu. Nie zabraknie kącika muzycznego. Posłuchajcie
Witamy bardzo już świątecznie i wiosennie. Posłuchajcie.

Minął rok od pierwszego programu „Kultura ma głos”. Dlatego dziś podsumowujemy i wracamy do przeszłości. Duuużo się wydarzyło przez ten czas. Cieszymy się niezmiernie, że wyruszyliście z nami w tę niezwykłą kulturalną podróż. I obiecujemy. GRAMY DALEJ!

Dziś w programie. O ekologii, kinie i orkiestrze. Mamy też garść kulturalnych informacji. Witamy Państwa bardzo wiosennie.
 
Dziś zjemy pierniki i będziemy recytować:-) Zabierzemy też w niezwykłą filmową podróż. A na koniec zagra Forsal. Słuchajcie
 
To idzie młodość! Dzisiaj wracamy m.in do czasów studenckich.
 

Dziś odcinek bardzo filmowy włączamy się też w piękną akcje, szczegóły w programie.

Dziś w programie wielki powrót do naszego kina i zaproszenie na następne seanse. Poza tym raz jeszcze wyjątkowy koncert Zygma/Mironiuk i wirtualna wystawa. Do zobaczenia i usłyszenia

Dziś o Tłustym Czwartku i św. Walentym i muzyka z sercem w tle
Dziś program w całości poświęcony wybitnemu radomszczaninowi, poecie, pisarzowi, artyście Tadeuszowi Różewiczowi. Przypominamy, że Sejm RP zdecydował, że 2021 będzie rokiem Tadeusza Różewicza. A co w związku z tym planujemy? Posłuchajcie.

Orkiestra zagra już w najbliższą niedzielę. A co słychać w sztabie? Posłuchajcie

Oglądamy
Dziś w dużej części program bardzo refleksyjny. Posłuchajcie…
 
 
 
 

Dziś w programie Kultura ma Głos raz jeszcze powrócimy do wieczoru sylwestrowego z z Miejskim Domem Kultury. Sprawdzimy też co słychać w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zabraknie kącika filmowego.

Do Nowego Roku jeszcze 6 godzin pamiętajcie, że tego Sylwestra spędzamy razem. Jesteśmy w pełni gotowi w studiu MDK.

24.12.2020r. Dziś program specjalny, świąteczny. Zapraszamy…
Dziś w programie rozstrzygamy konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową, zobaczymy co tam słychać w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podsumujemy Opal i zajrzymy do kina. Słuchajcie nas
Ależ mamy dzisiaj gości: morsy, garbate aniołki i byczek Fernando. Posłuchajcie 🙂
 
 
 
 
Ależ mieliśmy dziś niezwykłych gości bo i czas nietuzinkowy. Nie zapominamy o Międzynarodowym Dniu Osób z Niepełnosprawnościami, zatem porozmawiamy o tym święcie. Później słów parę o Szlachetnej Paczce no i…odwiedził nas św. Mikołaj. Posłuchajcie
Dziś w programie porozmawiamy o szczepionkach i o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej pomocy. Będzie też recepta na dobry humor naszego pana lektora. A muzycznie przeniesiemy się do Gdańska. Posłuchajcie
 
19.11.2020r. Dziś w programie: kino w czasie pandemii, zapowiedź konkursu plastycznego na Boże Narodzenie, dobra muzyka, słów parę o pewnym wyjątkowym jubileuszu i podróż do przeszłości. Zapraszamy
 
 
 
 
12.11.2020r. Dziś bardzo po polsku. Program niemal w całości poświęcony Świętu Niepodległości i historii lokalnej 🙂 I uwaga, uwaga… zaśpiewa nasz lektor…po polsku! Słuchajcie nas..
5.11.2020r. Dziś w programie duuuużo o wolontariuszach. Połączymy się z Andrzejem Barszczem, szefem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i porozmawiamy o tym jak możemy sobie pomóc w czasach pandemii. Słuchajcie też uważnie rozmowy z Anetą Bus, która wyjaśni na jakich zasadach w tym roku działać będzie radomszczański sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza tym dobra muzyka i mnóstwo pozytywnej energii.
 
29.10.2020r. Dziś w programie Marcin Kwarta opowie nam o Reksiu, Marta Renik zaprosi do kina, Pan Lektor przypomni o zasadzie d-d-m, wspólnie szukać będziemy też szczepionki na przeciwności losu i duuużo dobrej muzyki. Tym razem wspinamy się na dachy Tarnowa.
22.10.2020r. Dziś 50 , jubileuszowy odcinek programu Kultura ma głos. Cóż. Wydawało nam się, że będziemy świętować zupełnie inaczej, tymczasem znów musieliśmy założyć naszemu wioślarzowi maseczkę. Mamy jednak ogromną nadzieję, że 100 wydanie poprowadzimy już w zupełnie innych okolicznościach. A dziś? Trochę powspominamy. Spojrzymy w przyszłość i porozmawiamy z pewną wyjątkową radomszczanką.
15.10.2020r. Dziś „przeżyjmy to jeszcze raz” czyli krótkie podsumowanie Różewicz Open Festiwal. Posłuchajcie
8.10.2020r. Dziś w programie duuużo o Różewicz Open Festiwal Online. Zapraszamy
 
 
 
 
 
 

1.10.2020r. Dziś niezwykle filmowy program. Podsumujemy Dni Kina, porozmawiamy o tym co w najbliższych dniach na naszym ekranie. Wyjątkowi goście, ciekawe rozmowy. Posłuchajcie

24.09.2020r. Z Martą Renik wędrujemy szlakiem mapy pamięci i zatrzymujemy się w miejscach, którym patronują osoby związane z naszym miastem. Zaglądamy do kronik MDK. Zagra dla nas Radomszczańska Kapela Podwórkowa. A kto jeszcze nie oglądał Klubu Podróżnika z Marcinem Kwartą, może nadrobić te zaległości.

17.09.2020r. Trwają Europejskie Dni Dziedzictwa, dzisiejszy program w znacznej części poświęcony jest temu wydarzeniu. Spotykamy się w 17 września. To tragiczna data w historii Polski. O jej znaczeniu rozmawiamy z historykiem, Radosławem Bartnikiem. Opowiemy też, co wydarzyło się już w MDK podczas tegorocznych EDD. Zagra zespół Forsal. 

11.09.2020r. A imię jego czterdzieści i cztery…jak pisał klasyk. Nie o imieniu jednak mowa. Ale o 44 odcinku programu Kultura ma głos. Zapraszamy na „Opowieści małej gwiazdeczki” – szczegóły w audycji. Opowiemy tez o filmie Mulan, a naszymi muzycznymi gośćmi będą Pola Chobot i Adam Baran. Słuchajcie

3.09.2020r. Czy wiecie, że w filmie „Zieja” zagrali radomszczanie? I to w jakich rolach, ale to nie wszystkie niespodzianki. Opowiemy też o konkursach, bo już w najbliższą sobotę w naszej sali kameralnej eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Poza tym muzyka i duuużo kulturalnych zapowiedzi.

30.08.2020r. Miejski Dom Kultury w Radomsku i Orkiestra Dęta Expresja zapraszają na wyjątkowy koncert online z udziałem znanych muzyków.

27.08.2020r. Trochę o kinie, koncertach online oraz projekcie „Onkoprzestrzeń Kreatywna”. Oglądamy.

20.08.2020r. W programie „Kultura ma głos” m.in. o koncertach, które były, o koncertach, które będą, o kinie samochodowym. I rozmowa z gościem – Pauliną Grabowską – Naczelnikiem Wydziału Informacji i Promocji Miasta. A o czym rozmawialiśmy? Posłuchaj

13.08.2020r. Najnowszy odcinek Kultura ma Głos. Posłuchamy o trwających warsztatach w Miejskim Domu Kultury w Radomsku a muzycznie Karolina Sambor.
3.08.2020r. Dziś oddajemy mikrofony naszym młodym przyjaciołom, którzy przez cały lipiec uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich. Posłuchajcie co dla nas przygotowali.
 
 
 
 
 
 

2.08.2020r. Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego koncertu podopiecznych Violetty Ojrzyńskiej – dyrektora Gminnego Ośrodka w Gidlach

30.07.2020r. Dziś niezwykle muzyczny program. Wśród gości Maciej Salski, dyrygent Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki i Violetta Ojrzyńska dyrektor Gminnego Ośrodka w Gidlach i szefowa działającego tam Studia Piosenki. Poza tym zaproszenie do Kina „Pasja”, wakacyjny rozkład jazdy i tajemniczy pan lektor. Do usłyszenia.

23.07.2020r. W kolejnym odcinku naszego programu dużo o ekologii, poza tym rozwiązujemy zagadkę czym jest „Biuro podróży wewnętrznej”. Nie zabraknie zapowiedzi wakacyjnych wydarzeń kulturalnych i sportowych, które organizowane są w naszym mieście. Zagra OverPoject. Posłuchajcie

16.07.2020r. Ale ciekawy odcinek nam wyszedł. O swojej wielkiej podróży do Chin opowiada Marta Rajtarska. Jest też mocne muzyczne uderzenie, o fascynacjach bleack metalem mówi Tadeusz „TaDeus” Studniarczyk. Na co warto wybrać się do kina poleca szefowa kina „Pasja” Marta Renik, a o propozycjach na wakacje dla najmłodszych i wyjątkowych warsztatach plastycznych opowiada instruktor MDK Joanna Sroczyńska. 

9.07.2020r. W naszym programie dziś sporo o wakacjach. O lecie w Radomsku rozmawiamy z Małgorzatą Krupską, naczelnikiem wydziału Edukacji i Kultury w radomszczańskim urzędzie miasta. Zobaczymy co dla starszych i młodszych przygotowały nasze placówki sportowe i kulturalne. Otwieramy nowy kącik, chcemy pomagać…Zagra zespół AFT 2. Nie zabraknie rozmowy z muzykami.

2.07.2020r. Nasz pierwszy wakacyjny odcinek. Ale nie zwalniamy…i tak z Sebastianem Pierzchalskim porozmawiamy o Biegu Rzeźnika, Marcin Kwarta opowie nam co tam słychać w fundacji Fotopozytyw.

25.06.2020r. Dziś w programie: o Nocy Kupały i Nocy Świętojańskiej porozmawiamy z Karoliną Mysłek miłośniczką kultury słowiańskiej, o przeprawie (w szczytnym celu) przez Wisłę opowie Paweł Kałdoński. Zagra Over Projekt. Zajrzymy do najstarszych kronik MDK i do kina Pasja. Nie zabraknie naszego tajemniczego lektora. Posłuchajcie…

18.06.2020r. Dziś w programie porozmawiamy z Danutą i Krzysztofem Horoszkiewiczami czyli zajrzymy do naszych Moniuszkowców. Naszym gościem będzie też Elżbieta Stępień czyli słów parę o książkach, ze szczególnym wskazaniem tych dla dzieci. Dłuższą chwilę poświęcimy naszemu projektowi „Kultura ma głos” i dofinansowaniu w ramach programu „Kultura w sieci”. 

13.06.2020r. Zapraszamy na wyjątkowe wydanie programu Kultura ma Głos. Audycja tym razem poświęcona jest ARTRZE- e czyli przeglądowi twórczości radomszczańskich artystów. W programie m.in. wirtualne otwarcie trzech ekspozycji, w Muzeum Regionalnym, w Miejskiej Bibliotece Publicznej i oczywiście tej prezentowanej w Miejskim Domu Kultury. 

11.06.2020r. Dziś w programie bardzo kulturalne rozmowy z dyrektorami: biblioteki, muzeum i mdk. Zaprosimy też do kina. A na koniec dooobry blues. Posłuchajcie 

4.06.2020r. Witamy się z Państwem po krótkiej przerwie 🙂 Dziś w programie krótkie podsumowanie tego co za nami, ale też spojrzenie w przyszłość. Przypominamy, że od dziś Kultura ma Głos  zawsze w czwartki o 18.00.

22.05.2020r. Zaczniemy naszą audycję w MDKClub Cafe, później zaprosimy do kina samochodowego. Finał programu na scenie sali widowiskowej, gdzie rozpoczynają się przygotowania wyjątkowego koncertu, który organizujemy wspólnie ze szkołą muzyczną.

21.06.2020r. Dziś program niezwykły. Porwiemy was do tańca. Samba z Katarzyną i Dawidem Fiszerami….i tango z Panem Lektorem. Muzycznie przeniesiemy się do Grocholic. W kinie o filmach muzycznych…

20.05.2020r. Kultura ma Głos! Ekipa na stanowiskach 🙂 Dziś w programie wyjedziemy trochę w powiat (z Arkadiuszem Szczegodzińskim), porozmawiamy też o dniach otwartych w szkołach ( to z Mateuszem Patalanem)

19.05.2020r. Dziś w programie Kultura na Głos duuużo radości 🙂 Słyszymy się o godz. 18.00. I tak np. rozmowa z Waldemarem Sobczykiem, szefem fundacji Promień Radości. O Klubie Plastyka porozmawiamy z Ewą Margas – Cyganek.
18.05.2020r. Dziś specjalne wydanie audycji Kultura ma Głos, w całości poświęcone życiu Jana Pawła II w setną rocznicę urodzin Papieża – Polaka. Do usłyszenia o godz. 18.00. Dziękujemy za udostępnienie archiwalnych zdjęć Muzeum Regionalnemu im. Stanisława Sankowskiego.
15.05.2020r. Dziś w programie m.in pogaworzymy sobie z Agnieszką Michalską dyrektor radomszczańskiej szkoły muzycznej. Będą też ćwiczenia… fizyczne i językowe
14.05.2020r. Wyszła nam bardzo kobieca audycja 🙂 Porozmawiamy z Pauliną Grabowską, naczelnikiem Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta Radomska, później herbatka z Danutą Zawadzką w Teatrze Źródło, kącik kinowy i Marta Renik. Będzie też słów kilka od naszego lektora i bardzo młoda muzyczna niespodzianka