Multimedia

19 Październik 2020 00:00

    Za nami 26. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks. Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie.

    Poniżej wyniki Konkursu:

    W dniu 17 października 2020 r., Komisja w składzie:

    1. Danuta Zawadzka – przewodnicząca
    2. Jolanta Dąbrowska
    3. Mirosław Zawadzki

    postanowiła przyznać nagrody w następujących kategoriach:

    w Turnieju Poezji Śpiewanej (4 wykonawców)

    I miejsce – Alicji Soczyńskiej ze Sceny Poezji z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku przygotowanej przez Panią Beatę Garbarz – Hebdę

    II miejsce – Kindze Koniarskiej z Zespołu „Tacy Nie Inni” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowanej przez Panią Beatę Garbarz – Hebdę
    III miejsce – Komisja nie przyznała

    Wyróżnienie otrzymali
    – Barbara Moroń z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowanej przez Panią Mariolę Rudecką
    – Jakub Rusajczyk z Radomska

    w Turnieju „Teatr Jednego Aktora” (3 wykonawców)

    I miejsce – Annie Stolarczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku i z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr”,

    przygotowanej przez Panie Grażynę Bielę i Anitę Pawlak Zygmę

    II miejsca – Grażynie Śliwakowskiej ze Sceny Poezji z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowanej przez Panią Małgorzatę Wesołowską

    III miejsce – Karolinie Uniszewskiej z „Kina za Rogiem” w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku

    przygotowanej przez Panią Anitę Pawlak Zygmę i ks. Zbigniewa Wojtyska

    w Turnieju „Wywiedzione ze słowa” (1 wykonawca)

    I miejsca – Komisja nie przyznała

    II miejsce – Agacie Morawskiej z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, przygotowanej przez Panią Agatę Andrzejewską

    III miejsce – Komisja nie przyznała

    w Turnieju Recytatorskim ( 19 recytatorów)

    I miejsce ex aequo – Nikoli Bus ze Sceny Poezji z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku i I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku,

    przygotowanej przez Panią Małgorzatę Wesołowską i Joannie Zalega z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie

    przygotowanej przez Panią Agatę Andrzejewską

    II miejsce – Dorocie Chłapek ze Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach
    III miejsce – Mikołajowi Malickiemu ze Sceny Poezji z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku przygotowanemu przez Panią Małgorzatę Wesołowską

    Wyróżnienia otrzymały:
    – Alicja Soczyńska ze Sceny Poezji z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowana przez Panią Małgorzatę Wesołowską
    – Karolina Tazbir z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach, przygotowana przez Panią Jolantę Bąkowicz
    – Karolina Świąder z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, przygotowana przez Panią Agatę Andrzejewską

    Ponadto wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i książkowe.

    Fundatorami nagród są:
    – Miasto Radomsko
    – Powiat Radomszczański
    – PPUH „KONSTALEX” sp. z o.o.
    – Ardagh Metal Beverage Poland Sp. zo.o.
    – Zarząd Regionu Ziemia Łódzkiej NSZZ „Solidarność” w Łodzi
    – Międzyszkolna Komisji Oświaty NSZZ „Solidarność” Powiatu Radomszczańskiego
    – Pan Lech Ciszewski
    – Miejski Dom Kultury w Radomsku

    obrazek